čtvrtek 27. dubna 2017

Pojištění závažných onemocnění

Pojištění nemocí nebo třeba jen největšího strašáku – rakoviny je v současné době velmi vyhledávané. Televize nás neustále zásobuje příběhy ze života, o rodinách na pokraji zvládnutelného života, které nejenom řeší těžkou životní situaci, kdy onemocní dítě, maminka nebo otec, ale do toho musí obracet ještě každou korunu .Pokud navíc mají nesplacené závazky někde jinde, začíná se tím nemalý problém. A už nejde jen o to , aby si svůj život ulehčili nebo trochu zpříjemnili.

Pojištění závažných onemocnění může takové situace výrazně zlehčit. Je ale třeba dbát na opatrnost a přečíst si, jaký onemocnění se pojištění týká. Jsou totiž pojištění, která se vztahují třeba jen na určitý typ rakoviny. Některé pojišťovny pojistí třeba jen 10 typů onemocnění, některé víc jak 50. A takové jsou podle toho samozřejmě dražší. Ale pokud už o nějakém takovém pojištění uvažujete, zajímejte se o to, co v té pojistce je. Jestli je tam vyjmenováno chorob, jen co by na prstech spočítal, hrajete s budoucností dost nejistou hru o to, že se trefíte do jednoho z těch pár políček na ploše terče a pokud v budoucnu onemocníte některou z jiných civilizačních chorob, zbude vám jen obehrané klišé: „Jsou to lumpové, celý život jsem za to pojištění platil, a teď když jsem nemocný, tak jsem nedostal nic.“

Je potřeba se zamyslet, a své peníze vydávat s rozmyslem.

Zkuste se zamyslet, co by se stalo, kdyby nějaké takové onemocnění postihlo některého člena vaší rodiny. Máte finanční rezervy na X měsíců dopředu? Utáhnete provoz domácnosti z nemocenské – nebo v případě samostatně výdělečných osob – z rezerv?

Myslete dopředu na cokdyby.


Vaše M.V.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...